Lassan utolsókat rúgja a tél. De vajon megtanultuk-e, amit e hideg-rideg időszak taníthat nekünk?

A tél a belső munka ideje. A hosszú esték lehetőséget adnak a kreativitásra, bizonyos hobbik gyakorlására, kreatív alkotó tevékenységre, vagy meditációra. Használjuk ki ezt az időt a belső világunk felfedezésére.

A téli hónapok, különösen a január és a február, számos önismereti és személyiség fejlődési lehetőséget kínálnak az arra nyitottaknak. A természet a tél során pihen, kövessük hát mi is a példáját! A csendes időszakok lehetőséget adnak arra, hogy mélyebben megfigyeljük önmagunkat. Használjuk ki ezt az időt a önreflexióra, a céljaink és értékeink újragondolására. Előfordulhat, hogy az arra hajlamosak a hideg, sötét napokon egy időre elveszítik céljaikat. Azonban a tél türelmet és a kitartást taníthat nekik is. Ahogy a növények is a tavaszra várva gyűjtik az erőt, mi is folytathatjuk a munkát, még ha nehéz is.

Béküljünk meg a változással! A tél a változás időszaka is: a természet változik. Fogadjuk el, hogy életünk is változhat és a változás néha jó, de néha kedvezőtlen is lehet. A tél azt tanítja nekünk, hogy fogadjuk el magát a változás tényét és alkalmazkodjunk hozzá.

A hideg az önmagunkról való odafigyelésre is megtanít. Télen különösen fontos, hogy gondoskodjunk magunkról. A forró fürdők és meleg italok, a megfelelő ruházat mind-mind hozzájárulnak a testi és lelki jóléthez. Figyeljünk oda magunkra és nyugodtan használjuk ki ezt az időszakot az önápolásra.

Nézzük ezt meg hónapokra lebontva:

A január a hidegség, keménység, a színtelenség, a földi realitás hónapja, a befelé fordulás ideje. A világ fehér-fekete kettősségre oszlik, a hónap kétarcúsága életünk kettősségének a szimbóluma is.

Tanítása: az újraegyesüléshez vezető út a követelmények és kötelességek elfogadásából, teljesítéséből áll. Mindenhol, mindennel tudni kell élni!

A február hónap fordulat a télben, a rend felbomlásának az ideje, a bentről kifelé haladás, a sötétségből a fény felé haladás jellemzi. Aktív, férfias szellemi energiák jelennek meg, amit az ideák, lázadó tervek jellemeznek, azonban az igazi, célratörő aktivitás még várat magára. Tervezi a jövőt, de még nem cselekszik aktívan.

A hónap kérdése: Hogyan jelenik meg bennem a rend és a káosz, a jó és a rossz, a régi és az új párharca?

Összességében a tél nem csak a hideg és a sötétség időszaka, hanem lehetőség is az önismeret és a személyiségünk fejlődése számára. Figyeljünk oda magunkra, és tanuljunk a természetből, hogy megerősödve várjuk a tavaszt!

 Mindenkinek eredményes belső munkát kívánok!

Dr Turcsányi Enikő

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *